Kategória

KONTAKTY

STRONG NATURE
tel: 0940 382 580
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 33,30 € (1 003,20 Sk)

Úvod » Soli s archibaktériou

Soli s archibaktériou

 

archaea_1.jpg

Archibakteria

je prvou bunkou na Zemi , zaradenou k  typu prokaryontov . Je stará asi 3,5 miliardy rokov ,kedy sa z prapôvodnej "ancestor " bunky začal vývoj troch bunkových línií :

  • EUKARYONTOV-z nich nastal vývoj rastlín , živočíchov, človeka
  • ARCHIBAKTÉRIÍ
  • EUBAKTÉRIÍ - dnešné baktérie

Archibaktéria je samostatná skupina , ktorá prežila v extrémnych klimatických podmienkach = popri jednobunkových riasach jediná živá bunka v mori = a celé miliardy rokov sa zachovala ako druh . Vysoká odolnosť genetických štruktúr  nesie informáciu o prežití a zachovaní samej seba ako druhu .

Je schopná tvoriť organické látky z anorganických a výskumy nasvedčujú tomu, že existovala aj vtedy, keď na Zemi nebol kyslík. Jej zloženie je podobné pôvodnej bunke , z ktorej sa vyvinul ľudský o rganizmus. Absenciou sformovaného jadra sa podobá prokaryontickým bunkám , avšak charakterom genetickej informácie je bližšie jadrovým bunkám - eukaryontom  . Má neopakovateľnú sadu aminokyselín , ktorá je identická s našimi dávnymi predkami . Existuje vedecká štúdia , že práve z nej vznikli mnohobunkové organizmy. Rozdiel spočíva v tom , že jej jadrová blana nie je obklopená membránou .

Obavili ju Japonci v roku 1936 v Mŕtvom mori .Vďaka výskumu vedcov z Izraelskej kliniky Lenom pod vedením Dr .Nony Kuchiny boli archibaktérie vykultivované v laboratórnych podmienkach a ich deriváty sú súčasťou všetkých produktov .

Zloženie bunky archibakterie :

  • Lipoproteidy , lipidy - sú hlavnou zložkou biologickej membrány - tvoria energetickú rezervu organizmu , podporujú zvýšenie priepustnosti cez biologickú barieru
  • Lecitín - patrí do skupiny zložitých lipidov.V medicíne sa využíva jeho posilujúce pôsobenie pri vyčerpaní, chudokrvnosti,neuróze
  • Lizocín -typ antibiotík , ničí povrch bakterialnych buniek a v organizme človeka tvorí antibakterialnu barieru . Dnes sa používa lizocin pri liečení trofických vredov , rán pleuritídy , astmy či angíny atd .
  • Metaloproteidy - komplexy bielkovín spojené s ťažkými kovmi-zinkom, železom, meďou, mangánom
  • Bielkoviny , peptidy , aminokyseliny
  • Fermenty
  • Ostatné biologicky cenné komponenty

Použitím archibakterií pri príprave našich preparátov prakticky dávame súbor DNK , ktorý dovoľuje obnovovať poškodené bunky nášho organizmu . Je to absolútne unikátny spôsob výživy na bunkovej úrovni . Produkty sú tvorené na základe starodávnych receptov a zakladajú sa na použití solí , morskej vody, éterických olejoch , fytoproduktoch a mineráloch Mŕtveho mora .

Unikátny jav prírody ,

voda maximálne nasýtená soľou , mikroprvky a ohromujúca zásoba bahna v kombinácií so suchým a horúcim podnebím tvorí obdivuhodnú prírodnú ozdravovňu . Vo vodách Mŕtveho mora žijú baktérie a jednobunkové riasy a rozmnožujú sa .Najmä archibakterie , ktoré dokázali prežiť v extrémnych podmienkach a ktoré produkujú antioxidanty , nemajú obdoby.

Aktívne substráty ,

vylúčené z týchto mikroorganizmov , brzdia peroxidové okysličovanie lipidov bunkových membrán voľnými radikálmi , napomáhajú obnoveniu nukleových bunkových komplexov a vystupujú ako stimulátory imunitného systému . Ako je známe ,lavínovo narastajúce procesy okysličovania lipidov bunkových membrán voľnými radikálmi a poškodenie vnútrobunkových nukleových komplexov sa ešte viac zrýchľuje pri lúčových zásahoch a pri pôsobení škodlivých chemických látok.


Mrtve more.JPG1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mzg4MTgxNT